UAGTCA Practice Field - Site License                  2/10/2018 - 1:30 PM
            2018 UAGTCA Indoor Development Meet #2 - 2/10/2018            
                           2018 Indoor Meet #2                            
                     Widener University - Chester PA                      
 
Event 8  400 Meter Dash 13-14 Boys
=======================================================================   
    Name                    Year Team                    Finals  Points   
=======================================================================   
Section  1                                                                
  1 Carter, Demitri           04 Delaware Eli             58.14   10      
  2 Fonseca, Israel           04 Mallery Challengers      58.33    8      
  3 Mickle, Damien            04 Delaware Eli             58.79    6      
  4 Cosby, Quamere            05 Chester Cheetahs         58.92    4      
  5 Szathmary, Benjamin       04 Bucks County             59.37    2      
  6 Jones, Sean               04 The Athletes           1:01.49    1      
  7 Rodgers, Mekhi            04 The Athletes           1:04.80           
  8 Miller, Kwame             05 Delaware Eli           1:05.46           
  9 Williams, Mekhi           04 The Athletes           1:05.60           
 10 Burke, Amari              05 Delaware Eli           1:06.13           
Section  2                                                                
  1 Major, Ronald             04 The Athletes           1:02.52           
  2 Thorpe, Vance             04 Ambler Olympic Club    1:04.03           
  3 Ferrell, Colin            05 Delco Stallions TC     1:05.10           
  4 Woolbright, Kenton        05 Delaware Eli           1:06.53           
  5 Smallwood, Mekhi          04 Kappa Diamon           1:07.30           
  6 Bryant, Derrick           05 Camden Clock           1:07.38           
  7 Pauling, Quincy           04 Kappa Diamon           1:07.44           
  8 Hairston, Darius          04 CSC Track Team         1:09.77           
  9 Phillips, David           05 The Athletes           1:10.01           
Section  3                                                                
  1 Montgomery, Jordan        04 Kappa Diamon           1:10.17           
  2 Smallwood, Mekel          05 Kappa Diamon           1:10.61           
  3 Benn, Alexander           05 Delaware Eli           1:12.96           
  4 Scurry, Fawwaz            04 Mt. Airy Track Club    1:13.30           
  5 Hundley, Dashon           05 Mt. Airy Track Club    1:15.95           
  6 Johnson, Kyan             05 Mt. Airy Track Club    1:16.25           
  7 Major, Amir               05 The Athletes           1:16.41           
  8 Wright, Semaj             05 Kappa Diamon           1:20.89           
  9 Hairston, Donovan         05 CSC Track Team         1:42.51           
Section  4                                                                
  1 Harris, Kaleb             04 Kappa Diamon           1:04.68           
  2 Smith, Quahir             04 Kappa Diamon           1:06.49           
  3 White Jr., Kyon           05 Kappa Diamon           1:14.06           
  4 Myricks, Marques          04 Kappa Diamon           1:14.83           
  5 Arnasalam, Azekel         05 Mallery Challengers    1:20.81           
  6 Mills, Shyeme             04 Mt. Airy Track Club    1:21.31           
  7 Johnson, Isaiah           05 Bishop morri           1:21.94           
  8 Arnasalam, Elijah         05 Mallery Challengers    1:23.73           
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Carter, Demitri           04 Delaware Eli             58.14   1  10   
  2 Fonseca, Israel           04 Mallery Challengers      58.33   1   8   
  3 Mickle, Damien            04 Delaware Eli             58.79   1   6   
  4 Cosby, Quamere            05 Chester Cheetahs         58.92   1   4   
  5 Szathmary, Benjamin       04 Bucks County             59.37   1   2   
  6 Jones, Sean               04 The Athletes           1:01.49   1   1   
  7 Major, Ronald             04 The Athletes           1:02.52   2       
  8 Thorpe, Vance             04 Ambler Olympic Club    1:04.03   2       
  9 Harris, Kaleb             04 Kappa Diamon           1:04.68   4       
 10 Rodgers, Mekhi            04 The Athletes           1:04.80   1       
 11 Ferrell, Colin            05 Delco Stallions TC     1:05.10   2       
 12 Miller, Kwame             05 Delaware Eli           1:05.46   1       
 13 Williams, Mekhi           04 The Athletes           1:05.60   1       
 14 Burke, Amari              05 Delaware Eli           1:06.13   1       
 15 Smith, Quahir             04 Kappa Diamon           1:06.49   4       
 16 Woolbright, Kenton        05 Delaware Eli           1:06.53   2       
 17 Smallwood, Mekhi          04 Kappa Diamon           1:07.30   2       
 18 Bryant, Derrick           05 Camden Clock           1:07.38   2       
 19 Pauling, Quincy           04 Kappa Diamon           1:07.44   2       
 20 Hairston, Darius          04 CSC Track Team         1:09.77   2       
 21 Phillips, David           05 The Athletes           1:10.01   2       
 22 Montgomery, Jordan        04 Kappa Diamon           1:10.17   3       
 23 Smallwood, Mekel          05 Kappa Diamon           1:10.61   3       
 24 Benn, Alexander           05 Delaware Eli           1:12.96   3       
 25 Scurry, Fawwaz            04 Mt. Airy Track Club    1:13.30   3       
 26 White Jr., Kyon           05 Kappa Diamon           1:14.06   4       
 27 Myricks, Marques          04 Kappa Diamon           1:14.83   4       
 28 Hundley, Dashon           05 Mt. Airy Track Club    1:15.95   3       
 29 Johnson, Kyan             05 Mt. Airy Track Club    1:16.25   3       
 30 Major, Amir               05 The Athletes           1:16.41   3       
 31 Arnasalam, Azekel         05 Mallery Challengers    1:20.81   4       
 32 Wright, Semaj             05 Kappa Diamon           1:20.89   3       
 33 Mills, Shyeme             04 Mt. Airy Track Club    1:21.31   4       
 34 Johnson, Isaiah           05 Bishop morri           1:21.94   4       
 35 Arnasalam, Elijah         05 Mallery Challengers    1:23.73   4       
 36 Hairston, Donovan         05 CSC Track Team         1:42.51   3